Öne Çıkanlar eğitim tarım aa chicago borsası kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Manisa'da yaz kış ulaşım sağlanması için tarım arazileri yolları yapılacak
Bu konudaki protokol, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı (İGM) Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Katran, Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman, merkeze bağlı belediye başkanları, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri arasında imzalandı.
Vali Daşöz, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Aslında bu çalışma geçen yıl başlatılmış ve oldukça başarılı olmuş. Bundan aldığımız cesaretle aynı çalışmayı tekrar etme kararı verdik. Kırsal kesimdeki tarım arazilerinin yollarının iyileştirilmesi, geliştirilmesi amaçlanıyor.” dedi. Bu yolların hemen hemen hiçbir birimin görev alanına tam olarak girmediğini vurgulayan Vali Daşöz, “İşte boşlukta kalan bu konuyu hep birlikte değerlendirmek ve bir çözüm üretmek adına böyle bir çalışma yürütülüyor. Bununla bütün kuruluşlarımız, birimlerimiz akaryakıt desteği sağlamak suretiyle, İl Özel İdare ve diğer kurum ve kuruluşlarımızın iş makinelerinin kullanılmasıyla önemli bir sonuç alınması hedefleniyor. Bütün arkadaşlarımı ve kurumlarımızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
Ziraat Odası Başkanı Sorman da geçen sene 138 iş günü çalışıldığını ve 170 ton civarında mazot kullanıldığını kaydederek, “Yol olmadan araziye ulaşmak zor. Yolların yapılmasıyla zamandan tasarruf edilmiş, böylece üreticilerin birden fazla ürün ekmesine yardımcı olunmuştur. İnsan sağlığı bakımından traktörlerin bile girmediği arazi yollarına, cankurtaran gibi araçlar girme imkanına kavuşmuştur. Böylece birçok vatandaşımızın hayatı kurtulmuştur. Kullanılan 1 litre mazot bile boş yere harcanmamıştır.” dedi.
İGM Başkanı Solmaz ise bir şehrin kalkınmasının sadece görünen yerlerin kalkınması ve gelişmesine bağlı olmadığını belirtti. Manisa’yı bütün yönleriyle birinci kaliteye getirmek zorunda olduklarını söyleyen Solmaz, “Amacımız, Manisa’da ulaşılmayan ova yolları kalmamasıdır. İnşallah bu hizmet, Manisa’nın yüzünün gülmesine yardımcı olur.” diye konuştu.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı