Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Mardin Ovası 2012 Yılında Gap Suyuna Kavuşuyor
Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Gap suyunun Bereketli Mezopotamya ovasına kavuşması ile birlikte bölgede 2 milyon dönüm arazinin sulanacağını ve 300 bin kişiye yeni iş alanları oluşturulacağını söyledi.

İki yıl önce Şanlıurfa'da yukarı Mezopotamya ovası için temeli atılan sulama kanalları 2012 yılında tamamlanacağını belirten Mardin Valisi Turhan Ayvaz, "Mardin'in geleceği hem tarım hem de turizm alanında parlaktır. Mardin ovasına su geldiği zaman bu Bereketli toprakların nasıl yeşilleneceğini hep birlikte göreceğiz. Sulama kanalları, Ceylanpınar, Viranşehir Kızıltepe ve Nusaybin ovasını olmak üzere yaklaşık 2 milyon dönüm arazi suya kavuşacaktır." dedi.

Burada toprağa yansıyacak bereketin insanlara iş AŞ ve yeni medeniyetler oluşturacağını vurgulayan Ayvaz, "Mezopotamya ovası Bereketli topraklara sahiptir. Buralardan onlarca medeniyetler geçmiştir. Kültürler ve insanlık tarihinin ilk yerleşim alanıdır. Toprağın sulanması ile birlikte oluşacak iş alanlarında çalışacak yaklaşık 300 bin kişi evine ekmek götürecektir. Burada yaşanacak huzur ve güven ile Mardin'in ve Türkiye'nin ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Bölgedeki işsizlikte tamamen ortadan kalkacaktır." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,