Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkani Asa’nın açıklaması
  Asa, Marmarabirlik'e bağlı İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifinin Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, kendisinin de bir dönem başkanlık yaptığı kooperatifin, 41 yıllık tarihinde ilk kez birliğe başkan gönderdiğini, bunun için üretici ortakların desteğine teşekkür ettiğini söyledi. Hidamet Asa, şöyle konuştu:
''Göreve başladığımız günden bu yana, enerjimizin önemli bir kısmını alım ve pazarlama politikamızdaki yeniliklere ve yapılanmalara ayırdık. Bir yandan ürünün değerini, emeğin karşılığını vermeye çalışırken bir yandan da savaş alanı haline gelen pazarda daha da büyümeye gayret gösterdik. Bu kapsamda, ürünün değerini ve satışlarımızı artırdık, ortaklara uygun kredi imkanları sağladık, yeni yatırımlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.''

Marmarabirlik'in bir dünya markası haline geldiğini, her yıl artırdığı satışlarını karşılayabilmek için kapasite artırımına gittiğini belirterek, şöyle devam etti:
''Oluşturduğumuz ARGE birimimiz, bölgemizin kendine has özellikleri bulunan sofralık zeytinini, dünya pazarlarında İspanyol, İtalyan ve Yunanistan zeytiniyle rekabet edebilecek duruma getirmek için büyük çaba harcamaktadır. 2010 yılında, bir önceki yıla göre yurt içi ve yurt dışı satışlarımızda miktar olarak yaklaşık yüzde 10, ciro olarak da TL bazında yüzde 16 büyüme gerçekleşmiştir. Birliğimizin ihracatına baktığımızda, Dubai, Irak, Azerbaycan, Bosna Hersek, Kuveyt, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Japonya ve Suudi Arabistan ile ihracat yapılan ülke sayısı 36'ya çıkmış, miktar olarak da 5 bin 500 tona ulaşmıştır.?

İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü, yapılan seçimde güven tazeledi. Yönetim Kurulunda ise ''Ergün Sürücü, Yakup Sevinç, İsmail Yavaş, Hazer Göllü ve Ali Zekeriya Uğur'' yer aldı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,