Öne Çıkanlar tarım aa şiddetli yağış hünnap meyvesi ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

MAY Tohum’u seçen mısır üreticisi kazandı

MAY Tohum, portföyündeki mısır çeşitleri ile üreticisinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 2017 yılında MAY Tohum’un mısır çeşitlerini tercih eden üreticilerin yüksek verimle yüzü güldü.

MAY Tohum’un Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği danelik ve silajlık mısır çeşitleri, dayanıklılığı ve verimlilikleri ile 2017 sezonunda da adından övgüyle söz ettirdi. Hibrit mısır ürün portföyünü oluştururken her zaman çiftçi ihtiyaçlarını gözetip özel çözümler sunan MAY Tohum, tüm bölgelerde her ekim dönemi için üreticilerin ihtiyaçlarını karşılayacak portföyü çiftçisine sunuyor. Capuzi çeşidi, 2017 sezonunda, özellikle İç Anadolu ve GAP bölgesinde verimli hasat sonuçlarıyla dikkatleri üzerine çekti. 75MAY75, 73MAY81, 72MAY80 ve 72MAY99 çeşitleri de performanslarıyla üreticinin memnuniyetini kazandı.

Danelik ve silajlık mısır çeşitlerinin 2017 yılı verim sonuçlarının kendilerini de mutlu ettiğini ifade eden MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Çiftçiler, "Yerinde ıslah stratejisi ile geliştirdiğimiz mısır çeşitlerimiz ile 2012 yılından bu yana pazar payımızı ve ciromuzu her geçen yıl arttırıyoruz. 2017 yılında yüzde 10 daralan mısır ekim alanına rağmen satışlarımız bu yıl yurt içinde yüzde 8 oranında arttı. Mısır türündeki ihracat rakamlarımız ise yüzde 70 oranında artış gösterdi. Titiz Ar-Ge çalışmalarımız sonucu ıslahını gerçekleştirdiğimiz çeşitlerimizin her geçen yıl daha çok üreticinin beğenisini kazandığını görmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Çiftçiler, "MAY Tohum olarak Ar-Ge çalışmalarımızı yaparken mısır silajı konusunda hayvan işletmelerinin ve üreticilerinin ihtiyaç ve beklentilerini her zaman göz önünde bulunduruyoruz. Kaliteli bir mısır silajının içermesi gereken kuru madde ve nişasta oranları hayvan beslenmesinde oldukça önemlidir. MAY Tohum olarak Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde besin değeri analizleri yaptırdığımız silajlık mısır çeşitlerimiz, ortalama yüzde 30’luk nişasta ve kuru madde oranlarına sahip çeşitler olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda oluşturduğumuz MAY Silaj Platfomu kapsamında ıslahını gerçekleştirdiğimiz Hido, Everest, 94MAY66 çeşitlerimiz, yüksek besin değerleri ve hasat verimleriyle üreticilerin ve hayvancılık işletmelerinin öncelikli tercihi oluyor" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı