Öne Çıkanlar aa interfresh fuar fındık fiyatları arttı chicago borsası besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Mera Anlaşmazlıkları Bakanlıkta Çözülecek
 Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında, Ardahan'da yayla döneminin başlamasıyla birlikte mera sorunlarının da beraberinde geldiğini söyledi.

Söz konusu sorunun ülke geneli için geçerli olduğunu dile getiren Yıldırım,

"Bu konuda Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na sunmak amacıyla bir rapor hazırlıyorum. Çünkü bu sorun ülkenin genelini ilgilendiren bir sorundur. Sadece Ardahan için geçerli bir sorun değil" diye konuştu.

Her yayla döneminin başlamasıyla mera anlaşmazlıklarının da yaşandığını ifade eden Yıldırım, meradan dolayı kimsenin burnunun kanamasını istemediklerini belirterek, "Örneğin bugün Çıldır ilçemize bağlı Sabaholdu köylüleri, çevre köylerin meralarını haksız yere kullandıkları iddiasıyla bana geldiler. Amacımız bu dönemlerde böyle anlaşmazlıkların olmamasıdır" şeklinde konuştu.

Mera anlaşmazlıklarını çözüme kavuşturmak için bir rapor hazırladığını anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Hazırlanacak olan raporla devletin inisiyatifi ön plana çıkacaktır. Eğer meralar devletin inisiyatifi altındaysa, o zaman devlet o alanda bir çalışma yapması lazım. Söz konusu çalışmayla meraların ıslahı sadece ot verimliğine yönelik olmayacak. Hangi köyün ne kadar hayvanı var, veya hangi köyün ne kadar merası var. Bu şekilde meralar değerlendirilmeli. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak ortaya eşit mera kullanımını çıkarmak istiyoruz. Eğer bir köyün merası çok fazla, diğer başka bir köyün merası az ise devlet burada inisiyatifini kullanmalı. Yani mera ne israf olmalı, ne de merası azdır diye kimse mağdur olmalı. "


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi