Öne Çıkanlar new york borsası çiftlik bank Üretici eğitim tarım

Bu haber kez okundu.

Meyve ve sebzeciler Rusya'da fuara katıldı
Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), 15-18 Eylül tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen ‘World Food Moskow 2014 Fuarı’na katıldı.

Rusya ve bölgesinin en büyük 2. fuar organizasyonu olarak gösterilen, yaklaşık 56 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen WFM Fuarı'nda UMSMİB kurumsal bir tanıtım standıyla yer aldı. Fuara, UMSMİB adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Özkan Kamiloğlu, Ali Haydar Güçlü, UMSMİB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Göztepe ve UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar’ın da bulunduğu bir heyet katıldı.

Türk mallarının Rusya pazarındaki bilinirliğini ve ihracat potansiyelini artırmak amacıyla fuara katıldıklarını belirten UMSMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Kamiloğlu, Rusya pazarının Türk ihracatçısı için çok önemli bir konumda olduğunu belirterek, “Rusya’da sokağa kadar yayılan büyük bir değişim ve beraberinde ekonomik iyileşme gözlemledik. Bu hazır gıda tüketimini bir anlamda da mamul ürünleri tüketimini artıracak bir gelişme olarak da yorumlanabilir. Ayrıca uluslararası ticaret kuralları özellikle de bankacılık uygulamaları yerine oturmuş gibi gözüküyor. Bu sayede artık Rusya ile ticaret rayına oturacak ve ekonomik ilişkiler büyüme fırsatı elde edecektir. Diğer yandan Rusya pazarındaki bilinirliğimizin artması ve mevcut ihracat hacmini genişletmek amacıyla bu fuarın önemli olduğunu düşünüyoruz. Türk mallarına Rusya pazarındaki ilginin artması ihracatımıza olumlu yansıyacaktır” dedi.

Meyve sebze mamulleri sektörünün gelecek dönemde Rusya’daki pazar payını artıracaklarına inandıklarını ifade eden UMSMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Haydar Güçlü ise, “UMSMİB olarak, markalarımızın imajlarını uluslararası pazarlarda belli bir seviyeye getirdik. Bunun için tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Bu bağlamda Rusya pazarının bizler için önemli olduğunu düşünüyor ve buradaki pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı