Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda makam aracı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

MHP'li Doğru:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, her yıl çiftçilerin doğal afetlerden büyük zararlar gördüğünü ifade ederek, "Tarım sigortası zorunlu hale getirilmeli" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Doğru, arka arkaya yaşanan dolu, yağmur ve fırtına nedenlerle çiftçilerin zor günler geçirdiğini ve sebze ve meyvenin büyük bölümünün zarar gördüğünü ifade etti. Doğal afetler nedeniyle zarara uğrayan çiftçilere destek sağlamak için bir kanun bulunduğunu, ancak bunun tam olarak uygulanmadığını söyleyen Doğru, "Çiftçimiz doğal afetler karşısında her yıl zarara uğruyor. Tarım sigortasını yaptırma zorunluluğunu mutlaka getirmeliyiz. Destekleme verirken, sigorta yaptırma şartı aranmalıdır" dedi.

Çiftçinin bankalara olan kredi borçlarının 32 milyar lirayı aştığını hatırlatan Doğru, "Çiftçi, canlı hayvan ya da traktörünü satmak zorunda kalmaktadır. Ne acıdır ki bu durum, AKP'nin umurunda bile değil" diyerek, çiftçiden ucuz alınan ürünlerin, tüketiciye çok yüksek fiyatlarla yansıtılmasının da olayın başka bir yönü olduğunu söyledi.
Devletin çiftçinin bu sorunlarına mutlaka el atması gerektiğinin altını çizen Doğru, bir soru üzerine de THY'de grev hakkının yasaklayan düzenlemeye karşı olduklarını ifade etti.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı