Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Migros 2012 Yılının İlk Çeyreğinde 385 Milyon TL Brüt Kar Elde Etti
Migros Ticaret A.Ş., 2012 yılı ilk çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Buna göre Migros, 2012 yılının ilk çeyreğinde satışlarını yıllık bazda yüzde14.5 arttırarak, yüksek satış performansını devam ettirdi. Satışlar 2012 yılının ilk çeyreğinde, geçen yılın son çeyreğinde olduğu gibi, güçlü seyretti. Toplam satış rakamı ilk çeyrekte 1 milyar 455 milyon TL olarak gerçekleşirken, yurtdışı satışlar ise 97 milyon TL oldu. Migros 2011 yılının ilk çeyreğinde ise 1 milyar 271 milyon TL’lik satış rakamına ulaşmıştı.
Brüt kar yılın ilk çeyreğinde yıllık bazda yüzde 14.4 artarak 385 milyon TL oldu. Şirket ilk üç aylık brüt karını 2011’e göre ise 48 milyon TL artırdı. Brüt kar marjı ise yüzde 26.5 olarak gerçekleşti. Şirket 2012 yılının ilk çeyreğinde, müşteri trafiğini ve satışları arttırmak için, özellikle özgün markalı temel ihtiyaç ürünlerinde ve taze ürünlerde uygun fiyatlı ürün ve hizmet sunmaya devam etti.

-VAFÖK YILLIK BAZDA YÜZDE 10.9 ARTTI-

Vergi Amortisman ve Faiz Öncesi Kâr (VAFÖK) yıllık bazda yüzde 10.9 artarak 99 milyon TL olurken, VAFÖK marjı yüzde 6.8 olarak gerçekleşti. Şirketin tüm yıl için VAFÖK tahmini yüzde 6-6.5 aralığında tahmin edildi.
Hızlı mağaza açılışı yılın ilk çeyreğinde de devam etti. Yılın ilk 3 ayında, yurtdışı mağazalar dahil toplam mağaza sayısı 764’e ulaşmıştı. Yurtiçinde 30 süpermarket ve 1 hipermarket açıldı.

-MİGROS 2012 YILINDA EN AZ 100 YENİ MAĞAZA AÇMAYI HEDEFLİYOR-

Migros 2012 yılında en az 100 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Açıklamada, şirketin şu an itibarıyla mağaza açılış programının önünde olduğu belirtilirken, ”Migros, önümüzdeki dönemler için çift haneli satış artışı ve istikrarlı operasyonel karlılık hedeflerini korumaktadır. Migros’un Türkiye pazarındaki bilinirliği ve güçlü markası, taze ürün kategorileri gibi alanlardaki hizmet üstünlüğünü kullanarak müşteri trafiğini arttırma çabaları ile birleştiğinde, şirketin gelecekte satış performasını olumlu yönde etkilemeye devam edecektir. Şirket güçlü deneyimini kullanarak bir taraftan organik büyümesine devam ederken, diğer taraftan tedarik zincir yönetiminde sağladığı verimlilik ve zengin ürün portföyü sunumu sayesinde operasyonel karlılığa odaklanmaya devam edecektir” denildi.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı