Öne Çıkanlar tarım Gıda çiftçi dap desteği çiftlik bank

Bu haber kez okundu.

Mısırda dane kaybına karşı denetim sürüyor

Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ’Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı’ doğrultusunda Sumbas ilçesinde hasat dönemi boyunca biçerdöver kontrollerine devam ediyor.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, teknik bilgi noksanlığı ve bilinçsiz biçerdöver kullanımı nedeniyle hasat öncesinde, hasat sırasında ve hasat sonrasında büyük kayıplar meydana gelebildiğini ifade ederek, "Bu kayıplar nedeniyle milli ekonomimiz zarar görmektedir. Bu amaçla İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz biçerdöver kontrol ekibimizce hasat dönemi boyunca biçerdöver kontrolleri yapılmakta ve yapılmaya devam edilmektedir. Çiftçilerimizin, hasat dönemi boyunca mağdur olmamaları için aşırı tane kaybına sebep olan biçerdöver sahipleri ile operatörlerini Sumbas İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca çiftçilerimizin anızlarını yakmamaları ve ürün hasatlarında biçerdöverlerinde kırıcı-parçalayıcı bulunan biçerdöverleri tercih etmelidirler” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,