Öne Çıkanlar lavanta ayçiçeği alımı can erik hasadı interfresh fuar bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Muğla'daki santrallerde özelleştirme tamam
Muğla'daki Yatağan Termik Santrali'nin ardından Yeniköy ve Kemerköy termik santrallari ile maden işletmelerinin ve Ören Limanı'nın özelleştirmesi tamamlandı. Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) yönetecileri, ihaleyi alan firmalarla sendikal hak ve özgürlükler konusunda anlaşmaya vardı. Santaller ve bağlı kömür ocakları, IC İçtaş şirketine devredilerek yer teslimi yapıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Kemerköy ve Yeniköy Termik santralleri ile Kemerköy liman sahasının IC İçtaş'a devir işlemlerinin tamamlandığını bildirdi. ÖİB'den yapılan açıklamada, "Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait Kemerköy Termik Santrali'nin, Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'ye ait Yeniköy Termik Santrali'nin ve Yeniköy Linyitleri İşletmesi (YLİ) tarafından kullanılan taşınırların, santraller tarafından kullanılan taşınmazların, YLİ'nin üzerinde bulunduğu taşınmazların ve YLİ tarafından kullanılan taşınmazların, ilgili maden ruhsatları ve kapsadıkları maden sahalarının 2,671 milyar dolar bedelle IC İçtaş Enerji Üretim tarafından ihale şartnamesi hükümleri doğrultusunda kurulan Yeniköy, Kemerköy Elektrik ve Kemerköy Liman Hizmetleri'ne satış ve devrine ilişkin sözleşmeler, 23 Aralık 2014 tarihinde imzalanmıştır." denildi.

Maden-İş Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes-İş Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin devir işlemlerinin tamamlandığını doğruladı. Önceki gün saat 17.00'de yeni işveren IC İçtaş yöneticileriyle anlaşma sağladıklarını belirten Erçelik ve Girgin, şunları söyledi: "Kamuoyunun verdiği destekle bir yıldır sürdürdüğümüz mücadele sonunda sendikal hak ve özgürlüklerimizi koruyabildik. Sendikalarımızın üyesi işçi arkadaşlarımızın iradesiyle başlattığımız direniş sonunda, yine işçi arkadaşlarımızın iradesyle işyerlerimizin yeni sahipleriyle anlaşmaya vardık. Yatağan'da olduğu gibi Yeniköy ve Kemerköy'de de taleplerimiz kabul edildi. Burada da daha önce yapılmış olan toplu sözleşme geçerli olacak. Asıl iş ve asıl işe bağlı işlere taşeron işçisi alınmayacak. Her türlü sendikal hak ve özgürlükler devam ettirilecek."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi