Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Odeabank ve Kavanlar İnşaat'tan Kocaeli'ne 200 milyon dolarlık yatırım
İzmit’te hayata geçecek karma proje Symbol Kocaeli’ne 200 milyon dolar tutarında yatırım yapılacak. Çoklu bir yapıda inşa edilecek proje; alışveriş merkezinin yanı sıra otel, hastane ve kongre merkezini ihtiva edecek. Symbol Kocaeli’de Medicalpark Grubu Medicalpark Kocaeli Hastanesi ile, Hilton Worldwide da Hampton by Hilton markası ile yer alacak.

Projenin kredi anlaşmasının tarafları Odeabank ile Kavanlar İnşaat.

Kocaeli’nde başlayan projenin İstanbul Les Ottoman Otel’de yapılan tanıtım toplantısında konuşan Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, Temmuz ayı itibariyle 12 milyar TL’lik aktif büyüklüğe ulaştıklarını söyledi. Bu miktar ile 6,5 milyar TL’nin üzerinde kredi büyüklüğü, 9 milyar TL’nin üzerinde de mevduat büyüklüğü elde ettiklerini aktaran Özkaya, "Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olmak için hızla yolumuzda ilerliyoruz." dedi. Bankaların sağladıkları kaynakları doğru projelere aktarmak ve Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlamakla mükellef olduklarını dile getiren Hüseyin Özkaya, konuşmasına şöyle devam etti:

"Müşterilerimize ve Türkiye’ye istihdam sağlayacak, iş sağlayacak, sanayinin gelişmesine yardımcı olacak ve Türkiye’nin büyümesine yardımcı olacak projeleri bulmak ve bunları finanse etmekle görevliyiz. Bizim açımızdan Symbol Kocaeli projesi de bu saydığım özelliklere sahip. Çok hızlı ve başarılı bir şekilde çalışarak bu duruma geldik ve proje şu anda hayata geçiyor. Projenin önemi
Marmara Bölgesi’nin de öneminden kaynaklanıyor. Hem sanayi hem de lojistik anlamda Marmara Bölgesi ülkenin can damarlarından biri. Symbol projesi de ülkenin lojistik performansını bir üst seviyeye taşıyacak. 2 bin 600 kişilik bir istihdam öngörülüyor. Bu projede yer aldığımız için onur duyuyorum.”"

Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan ise Türkiye’nin ikinci büyük yoğunluğa sahip şehirlerinden Kocaeli’nde Kavanlar olarak yer almaktan gurur duyduğunu belirtti. Symbol Kocaeli’nin bir yıl öncesinden bu güne getirilen bir proje olduğuna işaret eden Kavan, "Yanımızda Odeabank’ı görmek, bizim kadar hızlı düşünüp bu kadar kısa sürede Kocaeli’ye aşağı yukarı 105 milyon dolar ve bizim de öz kaynak olarak koyacağımız miktar ile 200 milyon dolarlık projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu da Symbol Kocaeli'nin özel olarak hizmet vermek istedikleri projelerden biri olduğundan söz etti.

Basın toplantısı. gazetecilerin sorularının ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,