Öne Çıkanlar tarım eğitim hayvancılık ceviz bahçesi mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Ödemiş’e modern mezbaha

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, 2014 yılından beri işletilen ve standartlara uymadığı gerekçesiyle geçtiğimiz yıl kapatılan mezbaha, AB standartlarına göre modern binada hizmet vermeye başladı.

Ödemiş ilçesinde, 2014 yılından beri işletilen mezbaha, standartlara uymadığı gerekçesiyle geçtiğimiz yıl Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığınca çalışmaları durdurulmuştu. İlçede büyük sıkıntı oluşturan mezbaha için daha sonrada bir çalışma başlatılmıştı. Uzun süre gündemden düşmeyen mezbaha, AB standartlarına göre yeniden düzenlendi ve hizmet vermeye başladı. Hayvan pazarı bitişiğinde bulunan yeni mezbaha da, saatte 30 büyükbaş ve 50 küçükbaş hayvan kesiminin rahatlıkla yapılabileceği kaydedildi.

Çalışmalarla ilgi bilgi veren İzmir Büyükşehir yerel Hizmetler Bölge Koordinatörü Cumhur Şener, "Ödemiş’te mezbaha sıkıntısına son verecek olan çalışmalarımız sona erdi. Avrupa Birliği standartlarında bir mezbaha yapımı tamamlanarak hizmete girdi. Aylardır başka ilçelerde eski mezbahamız kapalı olduğu için kesim yapılıyordu. Bölgenin en büyük kapasiteli mezbahasının açılmasıyla kasaplarımız ve hayvan sahipleri rahata kavuşmuşlardır. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı tarafından her türlü denetimleri yapılarak ruhsatımızı almış bulunmaktayız. Artık hayvancılarımız gönül rahatlığıyla, hayvanlarını kestirebileceklerdir. Krom nikel paslanmaz çelik ve otomasyon donatılmış olan modern mezbahamız, modern çağın şartlarına uygun bir şekilde yapıldı. Günde 300 büyükbaş, 720 karkas et depolama, 500 küçükbaş hayvan kapasiteli soğuk hava tesisimizde etler muhafaza edilecek. Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılan bu tesis Küçük Menderes hayvancılığında önem arz ediyor” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı