Öne Çıkanlar mikado kayısı tarım eğitim abelya ağacı fidanı fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Ordu heyeti, İtalya’da fındık tarımını inceledi

Ordu Ticaret Borsası Proje Ofisi tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan "Fındık Üretiminde Geleneksel ve Modern Yöntemlerin İncelenmesi (Examination of Traditional and Modern Applications in Hazelnut Production) Projesi" kapsamında Ordu’dan bir heyet İtalya’da fındık tarımını inceledi.

Proje ortaklarının daha önce Ordu ve İspanya’nın Tarragona şehrinde gerçekleştirilen inceleme ziyaretlerinin üçüncüsü İtalya’da yapıldı. Bir haftalık programda İtalya’da fındık tarımına ilişkin üretiminden ticaretine tüm aşamalar incelendi. Programa katılan heyet ilk aşamada, çiftçiler ile bir araya gelerek fındık tarımına ilişkin uygulamaları yerinde gördü. İtalya’nın Caprarola bölgesinde yer alan Viterbo şehri ve çevresindeki makine fabrikaları, üretici birlikleri ve belediyelerin ziyaret edildiği gezide fındık tarımının nasıl gerçekleştirildiği ve fındık tarımında kullanılan makinelerin işleyişi hakkında bilgiler alan heyet, programın son gün çalıştaya katıldı.

İtalya’ya yapılan ziyaretle birlikte projenin gezi ve inceleme faaliyetleri tamamlandı. Önümüzdeki günlerde Ordu’da örnek bahçenin tesisine başlanacağı, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünün desteği ile bir rapor hazırlanacağı belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı