Öne Çıkanlar çiftlik bank Üretici new york borsası eğitim tarım

Bu haber kez okundu.

Otokar, 9 ayda 2 bin 441 adet araç üretti
Otokar, bu yıl 9 aylık dönemde 2 bin 441 adet araç üretimi gerçekleştirdi.

Toplu taşımacılık alanında minibüs, Sultan, Doruk ve Kent markalı otobüsler, Land Rover lisansı ile Land Rover Defender 4x4 taktik tekerlekli arazi tipi araçlar, savunma sanayii için tekerlekli hafif zırhlı araçlar, nakliye ve lojistik sektörü için treyler ve semi-treyler üreten Otokar, Sakarya'daki fabrikasında Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) açıkladığı verilere göre, bu yıl Ocak-Ağustos döneminde 2 bin 441 adet araç üretti. Fabrika, 9 aylık sürede 300 küçük kamyon, 234 kamyonet, 311 otobüs, 11 minibüs ve bin 585 midibüs üretimi gerçekleştirdi.

Geçen yıl Ocak-Eylül döneminde 393 araç ihracatı gerçekleştiren fabrika, bu yıl aynı dönemde 327 adet araç ihraç etti. Fabrika, 2012 yılında 510, 2013 yılında ise 620 araç ihracatı gerçekleştirmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı