Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi ılısu barajı çiftçi yüksek planlama kurulu

Bu haber kez okundu.

Özer: Şirketlerde sınırlı yetki tescil ve ilanı zorunlu hale getirildi
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, anonim ve limited şirketlerde sınırlı yetkiye ilişkin iç yönergenin tescil ve ilanının zorunlu hale getirildiğini bildirdi. Özer, yaptığı açıklamada kamuoyunda torba kanun olarak bilinen, 11 Eylül 2014 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun'la anonim ve limited şirketler için bazı değişiklikler yapıldığını hatırlattı.

Özer, sınırlı yetkiye sahip ticari vekil ve diğer tacir yardımcılarının tescil ve ilanı yaptırabileceklerini belirterek, “Ana sözleşmede, yönetim kurulu iç yönergesiyle ilgili hüküm bulunması gerekir. Türk Ticaret Kanunu'nun 367. maddesindeki yönetim kurulu iç yönergenin tescil ve ilanı yapılacaktır. Sınırlı yetkiye sahip ticari vekil ve diğer tacir yardımcılarının atamalarının tescil ve ilanı yapılacaktır. Bu üç aşama aynı anda tescil edilebilir ancak dikkat edilmesi gereken, sınırlı yetkililer iç yönergeyle atanmayacak, yetkililerin atanmasıyla ilgili karar, iç yönerge kararından sonra alınmış olacak.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,