Öne Çıkanlar Gıda kapanış fiyatı makam aracı hayvancılık ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Pamuğun ilk üreticileri altınla ödüllendirildi
Yılın ilk pamuğu görücüye çıktı. Şanlıurfa’da satışa çıkan yılın ilk pamuğu 15 lira 50 kuruştan işlem gördü. İlk üreticiler ise altın ile ödüllendirildi.

    Şanlıurfa’da sezonun ilk pamuğunu yetiştirerek satışa sunan üreticiler, Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) tarafından altınla ödüllendirildi. Şanlıurfa’nın Ovabeyli Mahallesi’nden Hasan Alpak, Mehmetçik Aslanlı Mahallesi’nden Halil Atay, Suruç Büyükağacı köyünden Aydın Alan, yetiştirdikleri pamuğu ŞUTB’ye getirerek satışa sundu. Açık arttırma ile satışa sunulan 100 kilogram pamuk, EMG İplik Firması tarafından 15 lira 50 kuruştan satın alındı.

    Üreticiler, Şanlıurfa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek ve Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan tarafından birer altınla ödüllendirildi.

    Yeni sezonun tüm üreticilere hayırlı olması temennisinde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, pamuğun stratejik bir ürün olduğuna vurgu yaptı. Şanlıurfa’nın Türkiye pamuğunun yüzde 42’lik bir bölümünü karşıladığını belirten Başkan Kaya, Şanlıurfa pamuğunun kaliteli olduğunun altını çizdi. Şanlıurfa pamuğunun Ege pamuğu ile yarışır bir durumda olduğunu arada hiçbir fiyat farkı bulunmadığını da ifade eden Başkan Kaya, pamuğun temiz toplanması yönünde de çiftçileri uyardı. Ticaret Borsası olarak pamuk kirliliği konusunda mücadele verdiklerini ve çalışmalarının başarıyla sonuçlandığını belirten Kaya, şu ifadelere yer verdi: "Buradaki pamuk satışımız semboliktir. Her yıl bir üreticiyi ödüllendiriyorduk, fakat 3 üreticimiz de birlikte başvuruda bulundular bizlerde gönülleri kalmasın diye üreticilerimizin müracaatlarını kabul ederek karınca kararınca küçük birer hediye verdik. Buradaki amacımız Şanlıurfa pamuğuna ve çiftçimize sahip çıkmaktır. Pamuğu bu fiyata alıp pamukçularımıza sahip çıkan EMG İplik Firması’na da teşekkür ederim."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı