Öne Çıkanlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu jakaranda fidanı manisa bekir pakdemirli çiftçi

Bu haber kez okundu.

Pamuk, ANTBİRLİK’te masaya yatırıldı

Antalya Keşif Ekibi Derneği dernek üyeleri, Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’ni (ANTBİRLİK) ziyaret ederek, pamuk ve narenciye ürünleri hakkında bilgiler aldı. Ziyarette, birliğin tesislerinde çiftçilerden satın alınan pamukların nasıl işlendiği yerinde incelendi, üreticilerin ve pamuğun sorunları tartışıldı.

Keşif Ekibi Derneği Başkanı Hidayet Gültekin, aralarında bürokrat, akademisyen ile siyasetçilerin yer aldığı dernek üyeleriyle birlikte Aksu ilçesinde yer alan ANTBİRLİK tesislerine ziyarete geldi. ANTBİRLİK Genel Müdür Yardımcısı İmdat Keskin tarafından toplantı salonunda karşılanan ekibe, Antalya’nın pamuk ve narenciye üretimi ile birliğin yaptığı hizmetler hakkında bilgiler verildi. Özellikle pamukla ilgili üreticilerin yaşadığı sıkıntıları dile getiren Genel Müdür Yardımcısı İmdat Keskin, birlik olarak çiftçilere destek olmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Türkiye’de 13 birlikten birisi olduklarını söyleyen Keskin, 7 bin ortakları ve 20 bin çiftçiye hizmet verdiklerini ve yeni yönetimle birlikle yeni yapılaşmaya gittiklerini belirterek, “Bu yıl 25 bin ton üzerinde mısır aldık, 15-16 bin tonunu sattık. Bu sene ilk defa buğday aldık, önümüzdeki seneler diğer ürünlerle devam edeceğiz. Antalya’da çiftçi ne üretiyorsa biz onu alıp satacağız. Biz çiftçimizin yanındayız ve böyle de devam edeceğiz. Şunu gururlar söyleyebilirim, Türkiye’de tarım satış kooperatif arasında cebinde 1 TL para çıkmadan üretim yapıp, şuanda hasat zamanı hesaplaşma yöntemi yapan ANTBİRLİK’tir. Bunun Türkiye’de hiçbir kurum yapamadı” dedi.

Keşif Ekibi Derneği Başkanı Hidayet Gültekin ise, üreticinin sorunlarını çözmek adına gerçekleşen toplantının son derece yararlı geçtiğini ve bu sorunların çözülmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Toplantının ardından keşif ekibi üyeleri, tesisler içerisindeki pamuklaeın işleyişini yerinde inceleyerek Keskin’den bilgiler aldı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı