Öne Çıkanlar new york borsası çiftlik bank tarım çiftçi Üretici

Bu haber kez okundu.

Pazarcılar, Atina'da yüzlerce ton sebze ve meyve dağıttı
Yunanistan’ın başkenti Atina’da 300 ton sebze, meyve ve balık halka bedava dağıtıldı. Hükümetin hazırladığı yasal düzenlemeyi protesto etmek amacıyla böyle bir girişimde bulunan pazar esnafı ve üreticiler, uzun kuyruklar oluşturan halka bedava sebze ve meyve dağıttı.

Yunanistan Halk Pazarcıları Federasyonu, hükümeti protesto etmek amacıyla bir haftadır sürdürdüğü tezgah açmama eylemini sürdürüyor. Hükümetin parlamentoya getirdiği yasa tasarısına tepki gösteren pazarcılar, başkent Atina’daki 10 farklı semt pazarında vatandaşa bedava sebze ve meyve dağıttı. Atina’nın Perisso semtinde sabah saat 10.30’dan başlayan bedava sebze ve meyve alabilmek için vatandaşların uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü. Perisso halk pazarında öğlen saat 14.00’a kadar 300 ton sebze, meyve ve balık halka ücretsiz dağıtıldı.
Eylemleri sürdürmeyi planlayan pazarcılar, pazartesi günü de parlamento önünde geniş katılımlı bir protesto gösterisi yapacak. Bu kapsamında parlamento civarındaki cadde ve yolların trafiğe kapatılması planlanıyor.
Pazarcılar, hükümeti, büyük ekonomi çevreleri ile süper marketlerin yararına olacak düzenlemelerle, pazar esnafını zor durumda bırakmayı hedeflediğini savunuyor.

Öte yandan Kalkınma Bakanlığı’nın hazırladığı pazarcılara ilişkin yasal düzenlemenin ilk aşaması, Yeni Demokrasi (ND) ve PASOK milletvekillerinin oyları ile parlamentodan geçti. Muhalefet partileri ise düzenlemeye ret oyu verdi. Maddeler üzerindeki görüşmeler ise pazartesi günü tamamlanacak.

Tartışmaların odağında halk pazarcılarına dağıtılan izinler bulunuyor. Üretici ve esnafın ayrılması hedeflenirken, izinlerin yenilenmesi için sigorta ve vergi beyanı da zorunlu hale getiriliyor. Ayrıca yılbaşı ve paskalya gibi özel günlerdeki panayırların süresi ve cezalarda artış öngörülmesi gibi konular da anlaşmazlıklar arasında bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı