Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir hayvancılık papaz erik fidanı adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Pazarlar Tarım Kredi'den 6 Ay Vadeli Faizsiz Mazot
2 bin 500 ortaklı Pazarlar Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri, sıfır faizli akaryakıt satışlarından sadece Tarım Kredi Kooperatifinin ortağı olan çiftçilerin faydalanabileceklerini belirttiler.
 
Çiftçilerin artan girdi maliyetleri yüzünden tarlalarını işleyebilmek için tefeciden para alma aşamasına geldiğini söyleyen çiftçi Bayram Kul, "Tarım Kredi Kooperatifinin 6 ay sonra sıfır faizle geri ödemeli mazot satışından çok memnunuz. Çünkü çiftçinin belini büken akaryakıt gideri, artan gübre ve zirai ilaç maliyetleridir. Benim kendime ait 120 dönüm kadar arazim var. Ancak kiralama yöntemiyle yılda 250 ile 350 dönüm civarında arazide ekim yapıyorum. Yıllık mazot tüketimim 10 tonu aşıyor. Zaten tarladan kaldırdığımız ekin ve meyve para etmiyor. Mazota verilen 6 ay vade bizleri bir nebze olsun rahatlatacaktır" diye konuştu.
 
Pazarlar Tarım Kredi Kooperatifi Yetkilileri ise, “ Çiftçilerimiz aldıkları mazotu 6 ayın sonunda veya bu süre zarfında istedikleri zaman faizsiz olarak taksit taksit ödeyebilirler. Çiftçilerin mazota ilgisi büyük, hububat ekim döneminden bu yana mazot satışlarımızda büyük artış oldu. Ayrıca çiftçilerimizi rahatlatmak amacıyla daha önce 5 ay olan vade süresini 6 aya çıkardık” dediler.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı