Öne Çıkanlar çiftçi mehmet aydın manisa un ihracatı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

Pet-shop esnafı, Hayvanları Koruma Yasası'ndan endişeli
Akvaryum ve pet-shop esnafını, TBMM Çevre Komisyonu'ndan geçen 'Hayvanları Koruma Kanunu' endişesi sardı. Ankara Manavlar, Balıkçılar ve Akvaryumcular Esnaf Odası Başkanı Atilla Süslü, çıkarılacak yasa ile pet-shoplarda hayvan satışının yasaklanacağını ifade ederek, hazırlık aşamasında aktivistlerin görüşlerinin alınıp kendilerinin çağrılmamasına da tepki gösterdi. Süslü, "Ünvan ve sorumluluk olarak yapılan kanun maddesi düzenlemesinde söz sahibi olabilecek tek ihtisas odamızdır. Aktivistlerin görüşlerini alarak hazırlanan bir kanun çalışması eksiktir." dedi.

Yazılı bir açıklama yaparak TBMM Çevre Komisyonu'nca hayata geçirilmesi planlanan yeni '5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu' hakkında eleştirilerde bulunan Atilla Süslü, söz konusu düzenlemeden sonra ayakta kalmaların çok zor olduğunu kaydetti. Süslü, "Enaf olarak bizlerde Hayvanları Koruma Kanununun yeniden elden geçirilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bir insanın nasıl yaşama hakkı varsa, o hayvanlarında yaşam hakkı var. Bizler de bu konunun sıkı takipçisiyiz. Lakin TBMM Çevre Komisyonu’nda yapılan 5199 Sayılı Kanun düzenlemesinde geri dönüşü mümkün olmayacak zararlar doğuracak bir madde bulunmakta. Yeni düzenleme ile üretim çiftlikleri haricinde hayvan satışının yasaklanması istenilmektedir. Bu hayvanların pet-shoplar da satışının engellenmesi kaçak satışını ortaya çıkartacaktır. Bu şekilde yapılacak satışlarda hayvanlar kontrol altında tutulamaz. Bizler bu kanun taslak maddesinin komisyonca yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı