Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları üretim lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ofluoğlu:
Ofluoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır kamuoyunu meşgul eden Özelleştirme konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rize mitinginde ÇAYKUR'un özelleşmeyeceğini söylediğini belirtti.

Tarım ve sanayinin tamamının çaya bağlı olduğu Rize'de çay sektörünün temel direği olan ÇAYKUR'un özelleşmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Ofluoğlu, şunları kaydetti:

"Böyle bir konu varmış gibi gündem oluşturulması bizleri oldukça rahatsız etmiştir. İlimizde organik gübre üretimi konusunda büyük projeler hayata geçirilirken, ÇAYKUR'un organik çay tarımı ile ilgili çalışmaları ve kapasitesi artırması bile bu haberlerin provokasyondan ibaret olduğunun kanıtıdır. ÇAYKUR'un özelleşmesi halinde çay sektörü bir kaç yıl içinde bitecektir. Tarladan bardağa kurulan zincirdeki en büyük halkanın kopması demektir. Buda Rize ve Rizeli'ye büyük ölçüde zarar verecektir. Bölgenin tek geçim kaynağı olan çay tarımının ve üreticisinin sigortası olan ÇAYKUR'un özelleşmesi halkımızı göçe zorlar. Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı, açıklaması ile özelleşmenin söz konusu olmadığı söylemiştir. Halkımız ve üreticimiz bu konuda rahat olsun."

Muhabir: Fikret Delal

Yayıncı: Tuğba Yardımcı Mısır - RİZE


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı