Öne Çıkanlar Üretici çiftçi tarım Ergene havzası eğitim

Bu haber kez okundu.

Ruslar tükettikleri süt ve et ürünlerini sanal sertifika ile takip edecek
Rus tüketiciler ağustos ayından itibaren sanal sertifika sayesinde süt, et, bal ve balık gibi ürünlerin üretim aşaması ve içeriklerini akıllı telefonlara yüklenen uygulama ile öğrenebilecek.

Yeni sanal sertifika kurallarına göre üretilen her ürün için özel numara verilecek. Vatandaşlar akıllı telefonlarına yükledikleri uygulama ile ürün ambalajına barkod şeklinde işlenen numarayı okutarak bazı bilgilere ulaşabilecek. Bu sayede tüketiciler aldıkları süt, et, bal ve balık gibi ürünlerin üretiminde kullanılan katkı maddeler ve yapılma aşaması ile ilgili detayları öğrenebilecek.

Vatandaşlar, Devlet Bilgi Sistemi sitesine kimlik bilgileriyle kaydını yaptırdıktan sonra bu hizmet yararlanabileceği belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı