Öne Çıkanlar e-fidancim vairo badem çeşidi Veysel eroğlu çiftçi kadınlar besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Rusya 104 milyon ton tahıl hasadı ile rekor kırdı
Ukrayna krizi nedeni ile yaptırımların uygulandığı Rusya’da tahıl hasadı rekor kırdı. Batılı ülkelerden gıda alımını durduran ülkede tüm ürünlerde artış gözleniyor.

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, hükümet toplantısında verdiği bilgide 2014’de 2008’den bu yana en yüksek seviyede tahıl hasadının gerçekleştiğini söyledi.

Medvedev, “Tahıl hasadı geçen yılı da aştı. Hububat ve baklagillerin yüzde 90’ı hasat edildi. Tahminlerimize göre güzel bir sezon olacak. 104 milyon ton hasat bekliyoruz. Bu 2008 sonrası için bir rekor.” dedi.

Rusya 2008’de 108 milyon ton tahıl hasat ederken, sonraki yıllarda yaşanan kuraklık nedeni ile rekolte 2010’da 60 milyon tona kadar düşmüş ve ihracat yasağı getirilmişti.

Rusya’da 2011’de 90 milyon tona çıkan rekolte 2012’de yeniden 70 milyon tona geriledi. Rusya’nın geçen yıl tahıl hasadı 80 milyon tonun üzerinde gerçekleşti.

Rusya bu yıl 30 milyon tona yakın tahıl ihraç etmeyi planlıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,