Öne Çıkanlar can erik hasadı ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı teknoloji lavanta

Bu haber kez okundu.

Rusya: 2015’de dolar 51 ruble, petrol 60 dolar olur
Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov mevcut şartlarda 2015 için petrol varil fiyatlarının 2015 için 60 dolar olacağını, doların da 51 ruble olacağını öngördüklerini söyledi.

Ukrayna krizi, yaptırımlar ve petrol fiyatlarının hızla düşmesi nedeni ile aşırı değer kaybeden dolar yeniden güçlenerek son 3 haftanın zirvesine çıktı. Serbest piyasada dolar 51 rubleye kadar geriledi.

Basına açıklamada bulunan Siluanov, “Bizim tahminimiz petrol varil fiyatlarının 60 dolar olacağı yönünde. Bu durumda dolar da ortalama 51 ruble olur. Eğer petrol varil fiyatları 2017’ye kadar 70 dolar seviyesinde devam ederse açık olmayacak şekilde bütçe planlanmasına ihtiyaç var… Biz Maliye Bakanlığı olarak petrol varil fiyatlarının 70 dolar olacağını öngörerek, denk bütçe oluşması için çalışıyoruz.” dedi.

BÜTÇEDEN YÜZDE 10 KESİNTİ YETERLİ DEĞİL

Rusya’nın federal bütçesinin 2015 için yüzde 10 civarında kesinti yapılmasının yetersiz olacağını kaydeden Bakan, “Ocak ayında optimizasyon ya da rezerv fonlarının kullanımının artırılması ile ilgili kararların alınması gerekiyor.” tespitinde bulundu.
Bakana göre 2015’de bütçe gayri safi milli hasılanın yüzde 3-4’ü civarında açık verebilir.

Savuna bütçesinin realize edilebileceğini, bütçenin üçte birinin savunmaya harcanmasının doğru olmadığını ifade eden Bakan, bunun yerine eğitim ve altyapı harcamalarına bu bütçelerin aktarılabileceğini kaydetti.

Bu şekilde bir savunma bütçesinin gerçekleştirilmesinin bir ekonomist olarak çok yüksek gördüğünü ifade eden Siluanov, “Burada rakamların optimize edilmesini konuşmamız gerekiyor.” önerisinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi