Öne Çıkanlar Bitlis afetzede Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tohum desteklemesi interfresh

Bu haber kez okundu.

Rusya Maliye Bakanlığı: Ruble zayıflamaya devam etmeyebilir
Rusya Maliye Bakanlığı, uzun vadeli stratejik planlama departmanından Maksim Oreşkin, önümüzdeki günlerde rublenin zayıflamaya devam etmesi için temel gerekçelerin olmadığını, ancak bunun tamamı ile de ihtimal dışı olmadığını söyledi.

Ukrayna krizi, Rusya’ya yönelik yaptırımlar, petrol fiyatların gerilemesi ve uluslar arası piyasalarda yaşanan gelişmeler nedeni ile dolar yıl başından bu yana 33,62 ruble seviyesinden 40 rublenin üzerine çıktı. 12 ruble artan Euro da 51 rubleye dayandı.

Haftanın ilk gününde ise ruble değer kazanmaya başladı. 10 kapek düşen dolar 40,22 ruble, 16 kapek düşen Euro 51,01 rubleden işlem görüyor.

Rublenin belirli koridorda serbest dolaşımda olduğunu, net rakam vermenin imkansızlığını dile getiren Oreşkin, “Mevcut kur her zaman zayıflamayabilir. Şu an rublenin daha fazla zayıflamayı sürdüreceği konusunda temel gerekçeler yok. Ancak bu ihtimali tamamı ile yok saymıyorum. Bu olabilir. Çünkü piyasalar serbest. Eğer satış durursa, sonra da ruble alımı başlayabilir. Burada bir denge oluşur.” dedi.

Merkez Bankası’nın politikasının rublenin güçlenmesi yönünde olduğunu ifade eden Oreşkin, “Bunun anlamı yeni bir şok olmaması durumunda, temel faktör rublenin istikrarını ve mevcut duruma göre daha güçlü hale gelmesini teşvike ediyor.” öngörüsünde bulundu.

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov da sonunda rublede istikrarın sağlanacağını, kurun daha güçlü olmasını beklediğini söyledi. Siluanov, “Zayıf ruble, enflasyonun artmasına neden oluyor. Bu da borçlanmanın daha pahalı olması ve ekonomiye nakit girişinin azalması demek. Biz istikrarlı ve öngörülebilir bir kuru destekliyoruz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,