Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Rusya, Romanya'dan canlı hayvan ve et ithalini yasakladı
Rusya, 'deli dana salgını' gerekçesiyle Romanya'dan canlı sığır ve dana eti ithalini yasakladı.

Rusya devlet ajansı ITAR-TASS, Romanya’dan ithal edilen kırmızı et numunelerinde ‘deli dana’ virüsüne rastlanması nedeniyle, bu ülkeden canlı sığır ve dana eti ithalini yasakladı.

Rumen makamları, virüs olayını doğruladı. Hayvan Sağlığı ve Güvenliği Kurumu, 30 Nisan’da alınan bir nümu nede halk arasında ‘deli dana’ olarak bilinen ESB (encephalopathie spongiforme bovine) virüsüne rastlandığını duyurdu. İngiltere’deki laboratuvarda yapılan virüs incelemesini pozitif çıktığını kaydeden kurum, kesimin yapıldığı mezbahanın ruhsatlı olduğunu ve olayın fark edilmesinden hemen sonra izole edildiğini kaydetti.

Romanya’da 1995’ten bu yana klasik ve bulaşıcı deli dana virüsüne rastlanmamıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,