Öne Çıkanlar new york borsası çiftlik bank tarım çiftçi Üretici

Bu haber kez okundu.

Rusya, süt ürünleri ithalatı için Türkiye ile görüşecek
Rusya’nın Türkiye’den süt ürünleri ithalatı için Ankara’ya heyet göndereceği ifade edildi.
Konuyla ilgili Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı Danışmanı Aleksey Alekseyenko, basında konuyla ilgili çıkan haberleri doğruladı. Alekseyenko, “Salı günü kurum olarak Türkiye’ye heyet gönderiyoruz. Heyet başkanı ben olacağım. Sadece süt ürünleri değil, çeşitli gıda ürünlerinin sevkiyatı konusunu da ele alacağız. Türk üreticileri ile görüşmeler yapmayı planlıyoruz. Dolayısıyla bu ziyaret Türkiye’de ürün ve üreticiler ile bir daha tanışma, inceleme ve anlaşma gezisi olacak.” dedi.

Rusya’da faaliyet gösteren Rus -Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan da, “Ticari ekonomik ilişkileri açısından iki ülke arasında olumsuz dönem artık kapandı. Türkiye çeşitli gıda ürünlerini ihraç edebilir. Bu potansiyel mevcut. Balık ürünleri de ihraç edilebilir. Eskiden bazı ürünlerin ihracı konusunda kota başta olmak üzere bazı sıkıntılar vardı. Ama bugün durum değişti. Türk iş dünyasına tavsiyem, geçmişte olan hataların yapılmaması ve Rusya piyasasının iyi değerlendirilmesi.” dedi.

TÜRKİYE RUSYA’YA KALİTELİ SÜT SATACAK POTANSİYELE SAHİP

Rusya'da faaliyet gösteren Rusya Türkiye İşadamları Derneği (RUTİD) Başkanı Esat Sarı da, “Türkiye bugün AB ülkelerine ciddi şekilde süt ürünleri ihraç ediyor. AB’ye bir ürün ihraç edebilmek için yüksek kalite standartlarına sahip oluması şart. Dolayısıyla Türkiye, Rusya’ya çok rahatlıkla kaliteli süt ürünleri ihraç etme potansiyeline sahip.” şeklinde konuştu.

Türkiye 2013 yılında Rusya’ya 1,755 milyar dolar değerinde tarım ürünleri ihraç etmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı