Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Rusya, Türkiye’den meyve ve sebze ithalatını artıracak
Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye’den meyve ve sebze ithalatının artırılması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil ile görüşecek.

Ukrayna krizi nedeniyle ABD ve AB’nin yaptırım kararları nedeniyle Rusya da Avrupa ülkelerinden çeşitli ürünlerine yasak koymaya başladı. Son olarak Rusya, Polonya’nın sebze ve meyvesinin ülkesine girişini yasakladı. Polonya’nın Rusya’daki pazar payının 2013 yılında sebzede yüzde 8,7 ve meyvede ise yüzde 7,8 olduğu belirtiliyor.

Yasak nedeniyle Rusya, pazarında oluşacak açığı Türkiye’den ithal edilecek meyve ve sebzeyle kapatmayı planlıyor. Bu çerçevede Dankvert ile Pakdil'in 8 Ağustos'ta telefon görüşmesi yapması bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı