Öne Çıkanlar çiftçi mehmet aydın tarım fuarı manisa un ihracatı

Bu haber kez okundu.

Rusya: Türkiye’den süt ürünleri alacağız
Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye’den süt ürünleri alacaklarını ifade etti.

8 Ağustos’ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil ile görüşeceklerini kaydeden Dankvert, konuyu ele alacaklarını belirtti. Rosselhoznadzor Başkanı, “Daha önce Türkiye süt ürünlerinin Rusya’ya ithalatından yanaydı. Ama biz bu konuya hazır değildik. Bugün ise Rusya piyasasını Türk süt ürünlerine açıyoruz.” dedi.

Dankvert, Türkiye’den meyve ve sebze ithalatının artırılmasına ilişkin konuyu da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Pakdil ile görüşeceklerini söyledi.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Rosselhoznadzor basın sözcüsü Aleksey Alekseyenko, Türk-Rus ekonomi ilişkilerinde yeni dönemin başladığını ifade etti. Rusya’nın, Avrupa ülkelerinden gelen çeşitli ürünlere yasak uygulamaya başladığını hatırlatan Alekseyenko, “Türkiye ile meyve ve sebze, süt ürünleri ve benzer gıda ürünleri ticareti bakımından ikili perspektifmiz muazzam. İkili ticari ekonomik ilişkilerimizde yeni dönem başlıyor.” şeklinde konuştu.

Rusya’da faaliyet gösteren Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan da, “Rusya son olarak Polonya’nın sebze ve meyvesinin ülkesine girişini yasakladı. Ukrayna krizi nedeniyle bu tur haberleri sık sık duyacağız. Dolayısıyla açığı kapatmak için Türkiye önemli ülke. Bence Türkiye de durumu iyi değerlendirmeli. Bu ikili ticari ekonomik ilişkilerinin artmasına da önemli katkı sağlar.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı