Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarımsal destekleme can erik jakaranda ağacı makam aracı

Bu haber kez okundu.

Rusya’da gıda fiyatları yüzde 50’ye kadar zamlandı
Ukrayna krizi, yaptırımlar, petrol fiyatlarının düşmesi ve rublenin devalüasyonunun ardından Rusya’da enflasyon çift haneli rakamlara çıktı.

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev Ocak sonu itibari ile yıllık bazda enflasyon rakamlarının yüzde 13 olmasını beklediklerini açıkladı. İlk çeyrekte ise enflasyon yüzde 16’lara yükselecek.

Enflasyonun yükselmesinde gıda fiyatlarında yaşanan artış, faiz oranlarının yüzde 17’lere çıkarılması ve panik durumu ile yapılan alımlar etkili oluyor. Bakana göre 2015’in ikinci yarısında enflasyon rakamlarında küçülme olacak.

Rusya Başsavcılığı, gıda fiyatlarında aşırı artışı kontrol için ülke genelinde denetimler yaptı. Sözcü Marina Gridneva basına yaptığı değerlendirmede et, balık, süt ve patates gibi bir çok kalemde fiyatları incelediklerini yüzde 10 ile yüzde 50 arasında zamların görüldüğünü söyledi.

Rusya genelinde faaliyette bulunan Auchan, Lenta, X5 Group ve Dixy gibi dev süpermarket zincirlerinde denetimlerin yapıldığı belirtiliyor.

Rusya’da gıda fiyatlarında artış 2014’de yüzde 15’i buldu. 2015 için ise beklenti yüksek. Rusya yasalarına göre hükümet sosyal ürünlerde bir aylık sürede yüzde 30’un üzerinde artışa müdahalede bulunabiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,