Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı aa kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Rusya’dan Batının yaptırımlarına sert karşılık; gıda ithalatı yasak
ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin Ukrayna krizi nedeni ile Rusya’ya uyguladıkları yaptırımlara Moskova sert karşılık verdi. Başta gıda ürünleri olmak üzere, Rusya’ya yaptırım uygulayan ülkelerden ithalata yasak geldi.

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev hükümet toplantısında karşı yaptırımlarla ilgili yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği, ABD, Avustralya, Kanada ve Norveç’ten tüm kategorilerde gıda alımını yasakladığını söyledi. Gemi inşası, uçak üretimi, otomobil ve diğer sektörlerde koruyucu tedbirler getirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talepleri doğrultusunda çalışma yapıldığını ve karar verdiklerini ifade eden Medvedev, “Ben hükümet kararnamesini imzaladım. Sığır ve domuz eti, tüm meyve ve sebze ürünleri, tavuk, balık, peynir, süt ve süt ürünleri ithalatına tam bir yasak getirdik.” dedi.

Rusya Federal Gümrük Servisi’nden kararın uygulanmasını isteyen Medvedev, “Federal Gümrük Servisi kararın uygulanması ile ilgili tüm adımları atması gerekiyor. Burada bahsettiğimizin ürünlerin ülkeye girişi yasaklanıyor.” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA, RUSYA ÜZERİNDEN TÜRKİYE’YE UÇAMAYACAK

Rusya’nın ucuz havayolu şirketi Dobrolet’e uygulanan yaptırıma karşılık, Avrupa ve ABD havayolu şirketlerinin trans-Sibirya koridorunu kullanımı ile ilgili yasak getirilmesine değinen Medvedev, “Biz karşı yaptırım adımlarını değerlendiriyoruz. Bunlar masada. Avrupa ve Amerika havayolu şirketlerinin Asya-Pasifik bölgesine uçuşlarında Rusya hava sahasını kullanımı konusu da değerlendiriliyor. Bu çok sert bir yaptırım olacak. İkinci olarak düzenli ve charter uçuşlar için Rusya hava sahasına giriş-çıkış noktalarını da değiştirmeyi düşünüyoruz…” bilgisini verdi.

Rusya, Ukrayna’nın Rusya transit uçuşlarını da yasakladı. Ukrayna, Rusya üzerinden Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan’a uçuş gerçekleştiremeyecek.

Karşı yaptırımların 7 Ağustos’tan itibaren uygulamaya konduğunu ifade eden Medvedev, “Biz karşı yaptırım kararında 1 yıllık süre belirledik. Durum değişirse süreç gözden geçirilir. Ortaklarımız yapıcı bir işbirliğine giderse, biz de bu tedbirlerle ilgili takvimi yeniden değerlendirmeye hazırız.” hatırlatmasında bulundu.

İSTEMEYEREK KARŞILIK VERDİK

Karşı yaptırımları spekülasyonla etkisiz hale getirmek isteyenlere sert cezaların uygulanacağını vurgulayan Medvedev şu şekilde konuştu: “Ben samimi bir şekilde ortaklarımızdan ekonomik çıkarların olumsuz siyasi düşüncelerin önüne koyacaklarını ümit ediyorum. Rusya’yı korkutmak ya da sıkıştırmaya çalışmak yerine bunu düşünmeliler. Bizim karşılıklı çıkarlara dayalı ekonomik işbirliğimizin yeniden restore edilmesini umuyoruz. Biz bundan memnun oluruz. Tüm tedbirler karşılık niteliğinde. Biz bunun olmasını istemezdik…”

ÇİFTÇİYE 1,5 MİLYAR DOLAR DESTEK

Medvedev yerel tarım sektörünün desteklenmesi için 50 milyar ruble (yaklaşık 1,5 milyar dolar) fon ayırdıklarını, bunun sektörün gelişiminde pozitif katkı sağlayacağını da söyledi. Çiftçilerin kredilerinin yeniden yapılandırılması, ucuz kredi ve diğer tedbirlerle ilgili çalışmalar sürüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı