Öne Çıkanlar kapanış fiyatı makam aracı Gıda hayvancılık ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Rusya’nın rezervleri 5 yılın en düşük seviyesine geriledi
Rusya Merkez Bankası’nın verilerine göre ülkenin rezervleri 13-19 Aralık tarihleri arasında 15,7 milyar dolar daha azaldı. Son 5 yılın en düşük seviyesine gerileyen rezervler 398,9 milyar dolara düştü.

Rusya’nın rezervleri 5-12 Aralık tarihlerinde 1,6 milyar dolar gerilemişti.

Ağustos 2009’dan bu yana ilk kez 400 milyar doların altına inen rezervler Aralık 2013’de 511,6 milyar dolara kadar yükselmişti.
Rusya’nın rezervleri Gürcistan savaşı nedeni ile patlak veren 2008-2009 krizinde 376 milyar dolara düşmüştü. Rusya Ağustos 2008’de 598,1 milyar dolar rezervle rekor kırmıştı.

Rusya’nın rezervleri dolar, euro, altın ve IMF’deki varlıklarından oluşuyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, rublenin güçlü tutulması için rezervlerin harcanmasına karşı çıktığını açıklamıştı. Merkez Bankası da rublede koridor uygulamasını kaldırarak serbest dalgalanmaya bıraktı. Hızla artan dolar geçen hafta 80 rubleyi bulduktan sonra inişe geçti ve bugün 52 rubleye kadar geriledi.

Rusya’nın zor günler için sakladığı iki ayrı fonu daha bulunuyor. Rusya Refah Fonu’ndan 79,9 milyar dolar ve Rezerv Fonu’nda da 88,91 milyar dolar parası bulunuyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı