Öne Çıkanlar tarım eğitim fakıbaba kapanış fiyatı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Sakarya ihracatta ki yerini korudu
Sakarya Haziran ayında 212 milyon liralık ihracat ile en çok ihracat yapan iller sıralamasındaki dokuzunculuğunu korudu. Türkiye'nin ihracatı haziran ayında yüzde 6,6 artışla 12,54 milyar dolar oldu. İhracat Ocak-Haziran döneminde ise yüzde 7,3 artışla 79,94 milyar dolara ulaştı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yaptığı değerlendirmede, Sakarya'nın haziran ayı ihracatının 212 milyon olarak gerçekleştiğini belirterek “Sakaryamız, ilk altı aylık süreç değerlendirildiğinde ise 1 milyar 446 milyon 649 bin dolar ile geçen yılın ilk altı ayına göre yüzde 56 artış gösterdi. İlimiz ihracatı, geçen yılın haziran ayına göre yüzde 8 artış göstererek, Türkiye’nin geçen yılın aynı dönemine göre gerçekleştirdiği yüzde 6,6 artışın üzerinde bir oranla artış göstermiştir. Geçen aya göre değerlendirdiğimizde artış hızında bir miktar azalma görülse de yüzde 11 büyüme kararı alan şirketlerimizin ihracatlarıyla tekrar artış yönüne girecektir" dedi.

İhracat rakamlarında dünya pazarlarındaki siyasi ve sosyal çalkalanmalardan etkilenmelerin olabileceğini gösterdiğini kaydeden Kösemusul, şunları söyledi; "Bu durumun 2023 ihracat hedeflerimize doğru ilerlememizi totalde negatif yönlü etkilemeyecektir düşüncesindeyiz. İlimiz ekonomisinin gelişmesi ve ilimizin kalkınması için elini taşın altına koyarak çalışan iş dünyasını tebrik ediyorum. Emeklerimizin karşılığını almaktan mutluyuz. İş dünyası olarak çevreye duyarlı sanayisini ve tarımsal gücünü yükselten, kaliteli eğitim, sıfır hata politikası ile üretim, güçlü istihdamıyla Türkiye’nin yıldızı olan bir Sakarya için aktif ve gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı