Öne Çıkanlar eğitim can erik abelya ağacı fidanı vairo badem çeşidi hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Saman kıymete bindi, anız yangınları azaldı
Geçtiğimiz yıl saman üretiminde yaşanan sıkıntı bu yıl anız yangınlarına olan duyarlılığı arttırdı.

Ankara’nın Polatlı İlçesinde hasat dönemi sonrasında anız yangınlarındaki azalma dikkat çekti. İlçede bu yıl sadece 3 tarlada anız yangını meydana geldi. İlçe Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Polatlı’nın saman potansiyelinin 120 bin ton civarında olduğunu söyledi. İlçeden başka şehirlere de 150 bin ton balyalı sap gönderildiğini belirtti. Bu yıl 490 bin ton buğday üretimi beklediklerini ifade eden Köseoğlu, şöyle konuştu:

"Önceki yılın kurak geçmesi sap fiyatlarının aşırı derece artmasına neden olmuş. Hatta ülkemiz sap ithal etmiştir. Geçtiğimiz yıl yüzlerce tarlada anız yangını meydana gelirken bu yıl sadece üç tane meydana geldi. Samana olan ihtiyaç beraberinde de duyarlılığı arttırdı. Önceki yıllarda tedbir almamıza ve uyarılarda bulunmamıza rağmen anız yangınları oluyordu. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlar samana fazla ihtiyaç duymuyordu ve biçerdöverler yüksekten biçim yapıyordu, çiftçi de yakıyordu. Ama geçen sene saman fiyatının yüksekliği anız yangınlarının azalmasında ciddi anlamda itici bir kuvvet oldu."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,