Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları kredi borçları

Bu haber kez okundu.

Saman ve Yem İthalatında Sıfır Vergi
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, gittiği köyde hayvancıların saman fiyatlarının yüksekliğinden dert yanması üzerine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile görüşerek köylülere saman fiyatlarının dengelenmesi için yurt dışından getirilecek samanlardan sıfır vergi alınacağını açıkladı.

Ramazan ayı boyunca Aydın'ın 16 ilçesini ve köylerini gezen Ak Parti Aydın Miletvekili Mehmet Erdem, dün Aydın'ın Köşk ilçesini ziyaret etti. Köşk merkezde kurulan pazarda esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Mehmet Erdem iftarı ise ilçenin en büyük köyü olan Akçaköy'de açtı. Köydeki yurtta kalan öğrenciler ile birlikte iftarını açan Erdem, teravih namazının ardından köydeki kahvehanelerde bulunan vatandaşlarla sohbet etti.

Vatandaşların çay ikramlarını geri çevirmeyen Mehmet Erdem, çaylarını yudumlarken vatandaşlarla da dertleşti. Bazı köylüler yurt dışına zeytin ve zeytinyağı götürdüklerini dönüşte ise tırları boş getirdiklerini belirterek, gittikleri yerlerde saman fiyatlarının Türkiye'den çok daha uygun olduğunu ve buralardan saman getirmek istediklerinde karşılarına çok yüksek vergilerin çıktığını dikkat çektiler.

SAMAN VE YEM İTHALATINDA SIFIR VERGİ

Bunun üzerine telefon ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kudbettin Arzu ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan görüşen Mehmet Erdem, köylülerin selamını iletip köylülerin kendisine aktardığı sorunu telefonun diğer uzundaki bakan ve bakan yardımcısına aktardı. Zafer Çağlayan ile uzun uzun telefonda görüşen Erdem görüşmenin tamamlanmasının ardından, "Arkadaşlar Sayın bakanımızın ve bakan yardımcımızın selamları var. Saman ve yem fiyatlarındaki yüksek fiyatın kendileri tarafından da bilindiğini ve bu konuda bir çalışma içerisinde olduklarını da öğrendim. Sayın bakanımız Zafer Çağlayan, iç piyasadaki fiyatları dengelemek için saman ve yem ithalatı konusunda önemli bir çalışma yürüttüklerini ve projenin imzaya açıldığını söyledi. imzada bulunan proje ile yem ve saman ithalatında vergilerin sıfıra ineceğini söyledi. Bunu da sizin sayenizde bütün Türkiye'ye buradan açıklamış olalım" dedi.

Daha sonra köylüler ile merkez kahvehanede bir araya gelen Mehmet Erdem, Büyükşehir ve tarım konularında vatandaşlara bilgiler verdi. Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği Mehmet Erdem, köylüler ile tek tek görüşüp gönüllerini aldı. - AYDIN


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı