Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur ilaç zehirlenmesi Gıda

Bu haber kez okundu.

Samanın Kilosu 60 Kuruştan 48 Kuruşa Düştü
Türkiye Kasaplar Besiciler Et ve Et ürünleri Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, yaptığı açıklamada bakanlığın kaba yem ithalatı kararının besicileri sevindirdiğini ve yem fiyatlarının düşmesine neden olduğunu belirtti. Yalçındağ, şunları söyledi:

"Dünyada etkisini sürdüren kuraklık nedeniyle tarım ürünlerinin fiyatları sürekli artış gösteriyor. Ülkemizde'de kuraklık yüzünden yem fiyatları bu yıl aşırı arttı. Samanın kilosu 35 kuruştan 60 kuruşa çıktı. Çok zor durumda kalan besiciler, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın kaba yem ithalatına izin vermesi sonucu rahat bir nefes alacak. Bakanın açıklamalarından sonra fiyatlar düşmeye başladı. Samanın kilosu 60 kuruştan 48 kuruşa indi. Yonca ve fiğ fiyatları da düşmeye başladı. Kaba yem ithalatı başlayınca fiyatlar daha fazla düşecek."

Fazlı Yalçındağ, yem ithalatı kararını desteklediklerini de ifade etti. Yalçındağ, "Bakanlık yem ithal etmeye yeşil ışık yakmasaydı fiyatlar daha da yükselecek, besici elindeki malını kesime gönderecekti. Bunun sonucu olarak canlı hayvan sayısı hızla düşecek, besiciler yeni besi yapmaktan vazgeçecekti" dedi.

Yalçındağ, et fiyatlarında ramazan ayı boyunca bir değişikliğin olmadığını ve ileriki günlerde de bir değişiklik beklenmediğini kaydetti. - Kayseri


Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı