Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Şanlıurfa'nın 120 bin tarım işçisi öğrencisi var
ŞANLIURFA (CİHAN) - 120 bin tarım işçisi öğrencinin okullaştırılması için Vali Celalettin Güvenç düğmeye bastı. Yeni atanan öğretmenlere seslenen Vali Güvenç, okula gelmeyen öğrencilerin okullaştırılması için öğretmenleri göreve çağırdı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’ya Eylül döneminde atanan 515 öğretmenin katıldığı, 10 gün süren “Uyum Eğitimi”nin kapanış toplantısına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç katılarak öğretmenlerle bir araya geldi. Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi'nde yapılan toplantıda öğretmenlere hitaben konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, öğretmenler için ilk hedefi verdi. Güvenç, öğretmenlerden okula gitmeyen öğrencilerin eğitime kazandırılmasını istedi. Bu kursun ardından öğretmenlerin pazartesi günü yeni görevlerine başlayacaklarını hatırlatan Vali Güvenç, zorlu bir eğitim sürecinin ardından atamaların gerçekleştirildiğini belirterek, girilen yolun zorlu, fedakârlık isteyen bir yol olacağını söyledi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsaliyetine değinen Güvenç şöyle konuştu: "Körpe yavrular size emanet edilecek. Bugün onlar bir yerlere geliyorsa; ben bir yerlere gelmişsem, müdürünüz bir yerlere gelmişse hepsi öğretmenlerin eseridir. Dolaysıyla bunun vakarını, gururunu, heyecanını içimizde hissetmeniz gerekir. Başta mesleğimizi sevmemiz lazım. Türkiye gibi bir ülkede hele Urfa gibi bir ilde bunu daha da özümsemek lazım.”
Türkiye’nin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olduğunu anımsatan Güvenç, genç-çocuk nüfusu 'gelecek' olarak yorumladı. Okul çağında olup da okula gelmeyen çocuklara öğretmenlerin el uzatmasını ve konuya hassasiyet göstermesini isteyen Güvenç şu ifadelere yer verdi: "Şanlıurfa’da 540 bin ilk ve ortaöğretime giden öğrenciyi sizlere teslim ediyoruz. Hali hazırda bunun dışında okul çağına gelip de ulaşamadığımız ve ulaşmamız gereken 120 bin çocuk var. Bu çocukların da eğitime katılmasıyla Şanlıurfa'da öğrenci sayımız 660 bin olacak. Bunu özellikle sizden rica ediyorum, bu çocuklar ya sizin gideceğiniz köylerde, yan köylerde ya da yan mahallelerde bulunuyor. Bu çocukların elinden tutsak belki de 20 sene sonra bu ülkeye çok büyük hizmetler edecek, Türk ve dünya kültürüne, edebiyatına, sanayisine hizmet edecek. Çeşitli sebeplerden dolayı ulaşamadığımız ancak, elinden tutup karanlık gelecekten insanlık âlemine hizmet edecek bir aydın insan olması için ulaşmanızı istediğimiz 120 bin çocuk var.”

Yaptıkları işi ve karşılığında alacakları maaşı öğretmenlerden küçük görmemelerini ve kanaatkâr olmalarını isteyen Vali Celalettin Güvenç, her zaman kendilerinin yanında olacağını söyledi. Şanlıurfa'ya eğitim yatırımlarının süreceğini kaydeden Güvenç, Türkiye’nin en çok imkânına sahip illerinden birisinin Şanlıurfa olduğunu sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,