Öne Çıkanlar teknoloji Adilcevaz çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Şap yüzünden kapalı olan şarkışla hayvan pazarı açıldı
Sivas ve ilçelerinde görülen şap hastalığı nedeniyle yaklaşık aydır kapalı olan Türkiye'nin en büyük hayvan pazarlarından biri olan Şarkışla Hayvan Pazarı, bugün yeniden açıldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen hayvan tacirleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla dolup taşan pazar alanında yoğunluk yaşanmasına yolaçtı.
Pazarın girişinde güvenlik önlemlerinin de alındığı gözlendi. Pazar alanına, sağlık durumunu gösteren belgesi olmayan ve kulağında küpesi bulunmayan hayvanların kesinlikle alınmadığı belirtildi.
Sivas ve ilçelerinde şap hastalığı nedeniyle 17 Şubat 2011'de kapatılan hayvan pazarlarının, hastalık riskinin azalması ve Tarım İl Müdürlüklerinin ilkbahar mevsimi şap aşılama çalışmaları nedeniyle yeniden açılmasına karar verildiği bildirildi.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı