Öne Çıkanlar teknoloji Gıda çiftçi biber yarışması Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Şeftali bahçelerinde hasar tespiti yapılıyor
 Mayıs ayında gözlemlenen yoğun yağışlar sebebiyle şeftali ağaçlarının köklerinin taban su seviyesinin artmasıyla boğulduğunu ve şeftali üreticilerinin mağdur olduğu belirtilmişti. Bursa Osmangazi Yıldırm Ziraat Odası Başkanı Ahmet Doğan, konuyu gündeme getirmelerinin ardından İl Tarım Müdürü Kasım Piral'in bahçelerde hasar tespiti yapmaya başladığını söyledi.

Doğan, "Durumu anlattığımızda konuya son derece duyarlı yaklaşan Piral, çok kısa süre içerisinde ekipleri kurarak sahaya sürdü ve şeftali bahçelerinde hasar tespit çalışmalarına başlandı. Demirtaş, İstmetiye, Samanlı, Vakıf Arabayatağı, İsabey köyleri başta olmak üzere birçok köyü etkileyen bu sorunun maddi zararı tarım il müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit çalışmaları sayesinde bir nebze olsun karşılanabilecek." dedi.

Şeftali üreticilerinin kredi borçlarının da yeniden yapılandırılmasını talep ettiklerini kaydeden Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Konuya duyarlı bir şekilde yaklaşan tarım il müdürümüz Kasım Piral’a teşekkür etmek istiyorum. Yağışlar sebebiyle ekonomik zarara uğrayan çiftçilerimize destek ve kredi borçlarının ödenmesi için de gerekli mercilere başvurularımız ve taleplerimiz devam edecektir. Çiftçilerimize de bahçelerindeki su tahliye kanallarını her zaman işler durumda tutmalarını tavsiye ediyorum."


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı