Öne Çıkanlar teknoloji Adilcevaz çiftçi biber yarışması uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Şekerbank tarım kredilerinde bu yıl yüzde 50 artış hedefliyor
Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız tarım bankacılığın Şekerbank'ın DNA'sında olduğunu vurgulayarak bankanın toplam kredi hacminin yarısını esnaf, çiftçi, küçük ve orta boy işletmeler için kullandırılan kredilerin oluşturduğunu söyledi. Bu kapsamda, 360 bin küçük işletme ve esnaf, 200 bin çiftçi olmak üzere toplam 560 bin müşterilerinin bulunduğunu belirten Yıldız, 'Şekerbank'ın kendi nakit kredi portföyü içerisinde tarım kredilerinin payı yüzde 7,2. 2011'de Şekerbank tarım kredilerinin hacmi yüzde 50 arttı. Üreteni destekleme vizyonumuz çerçevesinde, bu yıl da tarım kredilerinde aynı oranda bir artış öngörüyoruz' dedi.
Halit Haydar Yıldız, Şekerbank'ın 59 yıl önce şeker pancarı üreticilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için kurulduğunu vurgulayarak, 'Tarım bankacılığı bizim DNA'mızda var. 59 yıl önce böyle bir amaç çerçevesinde üreticilerimize destek olan bir banka olarak her geçen gün kendimizi bu alanda geliştirmek, üretene uygun koşullarla finansal destek vermek, bizim görevimiz' dedi.
HASAT KARTI SİGORTALADI
 
Bu yıl, Türkiye'nin çiftçiye özel ilk ticari kart ürünü olan Hasat Kart'a tarım sigortası ödeme özelliğini eklediklerin ifade eden Halit Haydar Yıldız, hasat zamanı tahsil ederek tarım sigortası kapsamında kullanılacak kredilerde yüzde 20 oranında faiz indirimi sağladıklarını dile getirdi. Banka, 55 il, 91 ilçe ile 1.300 köyü ziyaret ederek 40 bin çiftçiye tarım sigortasının önemini anlattı.
Çiftçiye enerji tasarrufunu öğretti
 
EKOkredi Tarım ürünüyle, bugüne kadar 2000'e yakın çiftçiyi ve üreticiyi enerji tasarrufu ile tanıştırdıklarını belirten Yıldız, 20 milyon TL'ye yakın kaynak kullandırdıklarını söyledi. Bu ürün çiftçilerin, seraların yalıtımı, sulama kuyuları için güneş panellerinin kurulması ihtiyacını karşılıyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı