Öne Çıkanlar kapanış fiyatı vairo badem çeşidi çiftçi hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

SGK  çiftçilerin tevkifat oranını yüzde 1'e indirdi
 Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü'nün 6 Mart 2012 tarihli genelgesiyle tevkifat yapmakla yükümlü gerçek ve tüzel kişilerin, tarımsal faaliyette bulunanlardan satın aldıkları ürün bedelleri üzerinden prim borçlarına bakılmaksızın yüzde 5 kesinti yapıldığını ifade etti.
   
     TZOB başkanlığının yanı sıra ''kendi nam ve hesabına çalışanlar'' adına SGK'da Yönetim Kurulu üyeliği yaptığını da belirten Bayraktar, konuyu dünkü toplantının gündemine taşıdığını bildirdi. Yüzde 5 tevkifatın pek çok üreticiyi mağdur ettiğini ifade eden Bayraktar, şunları kaydetti:

     ''Çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için konuyu SGK Yönetim Kurulu gündemine taşıdık. Yönetim Kurulu, çiftçilerin sattıkları ürün bedelleri üzerinden prim borçlarına istinaden yüzde 5'e kadar yapılan tevkifat oranını yeniden yüzde 1'e düşürdü.

     Ayrıca değiştirilen mevzuatta, prim borcu olmayan çiftçilerin SGK il müdürlüklerinden borcu olmadığına, muafiyet kapsamına giren çiftçilerin de yine SGK il müdürlüklerinden muafiyet kapsamına girdiğine dair belge getirmeleri durumunda tevkifat yapılmayacağına da yer verildi. Buna göre, çiftçilerin, prim borçları yüzde 1'den az ise yüzde 1 değil çiftçinin borcu kadar tevkifat yapılacak.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı