Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Şimşek: Suç gelirlerinin aklanması ile terörden daha fazla mücadele edilmeli
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, suç gelirlerinin aklanması hususunun terörün kendinden daha fazla mücadele edilmesi gereken bir alan olduğunu söyledi.

Şimşek, MASAK tarafından düzenlenen 'Organize Suçların Yol Açtığı Mali, Ekonomik ve Sosyal Etkilerin Tespiti ve Analizi Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, terörün finansmanı ve organize suçların ekonomilere verdiği zarara ilişkin açıklama yaptı. Suç gelirlerinin aklanması hususunun terörün kendinden daha fazla mücadele edilmesi gereken bir alan olduğunu belirtti.

Suçların bireysel olmaktan çıkıp, organize işlenmeye başladığını anlatan Şimşek, küreselleşme ile birlikte suçların sınırların aştığına dikkat çekti. Organize suç örgütlerinin uluslararası bir tehdit olduğunua vurgu yapan Şimşek, “Hem demokrasiye hem de ülkelerin kalkınmasına engel teşkil edebilir. Uzun süredir Türkiye’de terör gerçeği var. Doğu ve Güneydoğu güçlü insan kaynağına rağmen arzulanan performans sağlanamadı. Türkiye terör ile mücadelede dolaylı olarak 1 katrilyon dolar harcaması.” diye konuştu.

Organize suçla ile mücadelenin çok boyutu olduğunu ifade eden Şimşek, “Kurumlar arası uyum ve istihbarat çok önemli. Suç örgütlerinin parasal kaynaklarını kurutulması gerekiyor. Suç gelirlerinin aklanmasının çok önemli ve kritik. Bu ayrıca uluslararası is birliğini de gerektiriyor.” şeklinde konuştu.

Türkiye olarak mücadelede bütün sözleşmelere taraf olunduğunu belirten Şimşek, ayrıca şunları söyledi:

“FATİF çok önemli bir organizasyon. Türkiye kötü gri listeye alınmıştı. Adımlar sayesinde ekim 2014 te takip sürecinden çıkmıştır. Önümüzdeki dönemlerde 4. tur değerlendirmeleri olacaktır. Türkiye olarak ulusal risk çalışmalarını yapıyoruz. Riskli alanları belirlemesi gerekiyor. AB açısından da terörün finansmanı ile mücadele önemli. Türkiye bir çok çalışmaya imza atacak. Yakın dönemde birçok alanda çalışmalarımız sürdürülecek. Bu güne kadar 43 ülke ile mutabakat imzalanmıştır.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi