Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur Gıda makam aracı

Bu haber kez okundu.

Sivas'ta hububat alım sezonu açıldı
Sivas'ta 2012 yılı hububat alım sezonunun açılışı Vali Ali Kolat’ın da katıldığı törenle Ticaret Borsası Satış Salonu’nda yapıldı. Vali Kolat, üreticilere ve firmalara 'hayırlı ürün, bol kazançlar' dileğinde bulundu.

Ticaret Borsası'nın toptancılar sitesinde bulunan Satış Salonu’nda yapılan sezon açılışında konuşma yapan Vali Ali Kolat, Ticaret Borsası’na yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, "Fiyatlarımızın objektif bir şekilde oluşması ve üreticilerimizin ürünlerinin hak ettiği fiyata ulaşması için Borsa son derece önemli bir görev üstlenmiş durumda." dedi.

"BORÇLARIN ERTELENMESİ BAKANLAR KURULU GÜNDEMİNDE"

Bu yıl rekoltede düşüklük olduğunu ve büyük oranda ürün kaybının söz konusu olduğunu ifade eden Vali Kolat, Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla borçların erteleneceğinin de gündemde olduğunu söyleyerek, "Ümidimiz vatandaşımızın hak ettiği noktaya gelmesi, ürününün değerlendirilmesi, çeşitlendirilmesi ve artırılmasıdır." şeklinde konuştu.

Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise yaptığı konuşmada, ürün alım sezonunu başlattıklarını söyledi. Bu yıl hava şartlarından dolayı ürünlerde rekolte düşüklüğü yaşandığını, buna rağmen çiftçilerin ürünlerini laboratuarlarda tahlil ettirerek değerinde satılabilmesi için borsada satışa sunduklarını ifade eden Hastaoğlu, hububat alım sezonunun çiftçilere, esnafa, tüccarlara ve Sivas'a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Ali Kolat, başarılı çalışmalarından dolayı Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’na plaket takdim etti.

Ticaret Borsası’na ürününü getiren ilk 3 üreticinin altınla, borsada en çok işlem yapan 4 firmanın da plaketle ödüllendirildiği hububat alım sezonu açılışında daha sonra Vali Kolat, Belediye Başkanı Ürgüp, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aslan ve katılımcılar, temsili olarak buğday alım satımı yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı