Öne Çıkanlar aa mikado kayısı çit mazı fidanı dikimi makam aracı tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Su ürünleri avcılığı azaldı yetiştiricilik arttı
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre; 2013 yılında su ürünleri üretimi bir önceki yıla göre yüzde 5,8 azalarak 607 bin 515 ton oldu. Üretimin yüzde 48,6’sını deniz balıkları, yüzde 7,2’sini diğer deniz ürünleri, yüzde 5,8’ini iç su ürünleri ve yüzde 38,4’ünü yetiştiricilik ürünleri oluşturdu.

Su ürünleri avcılığı geçtiğimiz yıl yüzde 13,5 azalırken, yetiştiricilik yüzde 9,9 arttı. Avcılıkla yapılan üretim 374 bin 121 ton olurken, yetiştiricilik üretimi ise 233 bin 394 ton olarak gerçekleşti. Deniz ürünleri avcılığı bir önceki yıla göre yüzde 14,5, iç su ürünleri avcılığı ise yüzde 2,9 azaldı. Yetiştiricilik üretiminin yüzde 52,7’si iç sularda, yüzde 47,3’ü denizlerde gerçekleşti. Deniz ürünleri avcılığı ile yapılan üretimde ilk sırayı yüzde 51’lik oran ile Doğu Karadeniz Bölgesi aldı. Bu bölgeyi yüzde 21,7 ile Batı Karadeniz, yüzde 12 ile Marmara, yüzde 9,4 ile Ege ve yüzde 5,9 ile Akdeniz bölgeleri izledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı