Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

“Suriye’ye Yaptırım Uygulayacaksan Su Konusundaki Tavizi Askıya Al”
ANKARA (ANKA) - Emekli Büyükelçi Onur Öymen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’ye yaptırım açıklamalarıyla ilgili hükümetin, Irak’a akan Dicle’nin sularından senede bir milyar 350 milyon metre küp suyun Suriye’ye verilmesi konusunda Suriye ile anlaşma yaptığını belirterek, “Suriye’ye yaptırım uygulayacaksanız ilk yapacağınız iş sular konusunda verdiğiniz tavizi askıya almak” dedi. Öymen, “Eğer bir yaptırım uygulayacaksanız hava sahanızı kapatırızdan önce Suriye’yi en çok etkileyecek budur” şeklinde konuştu.

Öymen, Türkiye’nin Suriye’ye yaptırım uygulama konusunu ANKA’ya değerlendirdi. Rusya’nın muhalefeti nedeniyle Birleşmiş Milletler’den Suriye konusunda bir karar çıkmasının zorluğuna işaret eden Öymen, Başbakan Erdoğan’ın tutumu ile ilgili “Biz Orta Doğu’da hangi ülkede hükümetler vatandaşlarına baskı yapıyorsa, insanları öldürüyorsa, özgürlük talebinde bulunanlara karşı silah kullanıyorsa ‘bunların hepsine karşıyım’ dediğiniz zaman Suriye’ye böyle bir tepki gösterip de Yemen’e göstermezseniz olmaz Bahreyn’e göstermezseniz olmaz böyle ilkeli bir tavır sergilemesi lazım Türkiye’nin” dedi.

“Başbakan ilkeden bahsediyor ama bunu söylemiyor” diyen Öymen, “Niçin Yemen’den bahsetmiyorsun bir kelimeyle meclis konuşmasında geçti” şeklinde konuştu.
“Suriye’ye yaptırım uygulayacaksanız ilk yapacağınız iş sular konusunda verdiğiniz tavizi askıya almak” değerlendirmesini yapan Öymen, hükümetin, Irak’a akan Dicle’nin sularından senede bir milyar 350 milyon metre küp suyun Suriye’ye verilmesi konusunda Suriye ile anlaşma yaptığını vurgulayarak “Eğer bir yaptırım uygulayacaksanız hava sahanızı kapatırızdan önce Suriye’yi en çok etkileyecek budur” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,