Öne Çıkanlar kefir Gıda vairo badem çeşidi aa tarım

Bu haber kez okundu.

Süs bitkileri, 20 milyar dolarlık Almanya pazarını zorluyor
Süs bitkileri sektörü, 20 milyar dolarlık Almanya pazarından daha fazla pay almak istiyor. Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, “Almanya’ya sadece 10 milyon dolar ihracat yapabiliyoruz. Bu oranı mutlaka artırmamız gerekiyor.” dedi.

    Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, ‘Türkiye Süs Bitkileri Sektörünün Orta Avrupa Pazarına Girişi Projesi’ çerçevesinde Almanya’daki önemli süs bitkileri fuarlarının başında gelen IPM ESSEN’i 35 kişilik bir heyetle ziyaret etti. 23-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda, ithalatçı firmalarla ikili iş görüşmeler yapan sektör temsilcileri, ayrıca ilgili toptancı, mezat ve firmaları ziyaret etti.

    Proje hakkında bilgi veren birlik başkanı Bağdatlıoğlu, “Firmalarımızın bu pazarı daha iyi tanıması ve iş bağlantısı yapmasını istiyoruz. Çünkü Almanya pazarında çok büyük bir potansiyel söz konusu. Her fırsatta Almanya ve Orta Avrupa pazarına yönelik faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

    Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı M. Emrah Sazak, İhracatçılar Birliği uzmanları ve süs bitkileri ihracatçısı firmaların katıldığı program çerçevesinde, Almanya’da yer alan Veiling Rhein-Mass Çiçek ve Süs Bitkileri Mezatı da ziyaret edildi.

    Mezat ziyaretinin ardından Hollanda’ya geçen heyet, burada lale ve lale soğanı üretimi yapan bir firma yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdi. Firmanın lale üretim süreci heyet katılımcıları tarafından birebir görülerek, Türkiye’de bu üretimin gerçekleştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Farklı firmaların temsilcileriyle de görüşmeler gerçekleştirilerek dünyanın en önemli süs bitkileri üretici ve ihracatçılarından olan Almanya ve Hollanda’daki üretim ve pazarlama konusunda katılımcılar bilgi sahibi oldu.    EXPO FLORİADE’DEKİ TÜRK BAHÇESİ DENETLENDİ

    Heyet, Hollanda’nın Venlo şehrinde düzenlenecek olan Expo Floriade 2012 Uluslararası Botanik Sergisi için hazırlanan Türk bahçesinin inşaatını da yerinde denetledi.

    Çalışmaların hızla devam ettiği Türk bahçesi bin metre kare açık 300 metre kare ise kapalı alandan oluşuyor. Fuarın en dikkat çekici bölümü olan büyük gölün kenar bölümünde yer alan bahçe, 5 Nisan 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da ziyaret edilecek.

    Expo Floriade 2012 Uluslararası Botanik Sergisi’nin 6 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Türk bahçesinin konumu ve tasarımı ile dikkat çekici olması Türkiye süs bitkileri sektörünün tanıtımı açısından büyük önem taşıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı