Öne Çıkanlar Gıda teknoloji çiftçi biber yarışması Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Süt fiyatları düştü, üretici hayvanlarını satıyor
 Türk Veteriner Hekimler Birliği Sakarya Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, üreticide süt fiyatlarının düştüğünü, bu yüzden özellikle üreticilerin ineklerini satmaya başladıklarını söyledi.

Üreticinin sütünün ‘sudan ucuz’ hale geldiğine dikkat çeken Yıldız, aracıların sütü üreticilerden ortalama 50 kuruşa aldıklarını, marketlerde paketlenmiş süt fiyatlarının ise 1 liranın çok üzerinde olduğunu hatırlattı. Sütün para etmemesi sebebiyle üreticilerin süt ineklerini kesime gönderdiğine dikkat çeken Yıldız, “Ne yazık ki hiç kimse bu duruma ses çıkarmıyor. Eğer süt fiyatlarındaki düşüş son tüketiciye yansısa tamam. Ancak tüketiciye bu ucuzluk yansımıyor. Arada birileri ceplerini dolduruyor. Olan hayvancılığımıza oluyor. Üreticiler süt ineklerini kesime gönderiyor. Bu da hayvancılık açısından gelecekte büyük bir krize girileceğini gösteriyor.” dedi.

Süt sanayicilerinin ve perakendecilerin bu durumdan hoşnut olduğunun altını çizen Yıldız, “Bu kesimlerin tuzu kuru. Ancak zararı ilk üretici ve son tüketici görüyor. Ülkemizde Süt Konseyi var. Bu konsey ne yapıyor, neden bir açıklama yapmıyor anlayamıyoruz. Hükümet bu konuya bir an önce el atmalıdır. Hayvancılık gerçek manada desteklenmeli ve suistimallerin önüne geçilmelidir. Üreticinin artık dayanacak gücü kalmadı." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı