Öne Çıkanlar çiftçi vairo badem çeşidi jakaranda ağacı Antep fıstığı 10 kasım

Bu haber kez okundu.

Suudi Arabistan petrolden günde 931 milyon dolar kazandı
Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan’ın geçen yıl petrol ihracatından günde 931 milyon dolar, saatte 38.7 milyon dolar ya da her dakika 645 bin dolar kazandığı bildirildi. Dünyanın en büyük petrol ihracatçısının 2012’deki petrol geliri yaklaşık 340 milyar doları buldu.

Buna rağmen varil fiyatlarının düşme beklentisi ve petrol üretimindeki azalma nedeniyle krallığın petrol gelirlerinin bu yıl günlük 765 milyon dolara gerileyebileceği ifade edildi. 2013’teki toplam petrol gelirinin ise 279.4 milyar dolara düşeceği tahmin ediliyor.

Riyad merkezli Jadwa Yatırımları’nın tahminlerine göre, ülkenin petrol gelirleri 2011’de 316.6 milyar doları buldu. 2009 gelirleri ise 171 milyar dolarda kaldı. Yaklaşık 80 yıldır petrol ihraç eden Suudi Arabistan’ın tarihindeki en büyük petrol gelirini geçen yıl kaydettiği belirtildi. Suudi ham petrolünün ortalama fiyatının 106.1 dolara çıkması ile ihracat gelirlerinde de rekor artış görüldü. Üretilen günlük varil miktarı da 9.8 milyona ulaştı.

Rapora göre ayrıca krallığın kontrolündeki yabancı malvarlıklarının değeri son altı yılda ikiye katladı ve 2012 sonunda 656.9 milyar dolara ulaştı. Bu rakamın 2013 sonu itibariyle 700 milyar dolara, 2014 sonunda da 734 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,