Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi e-fidancim ayçiçeği alımı lavanta lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

“Tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesini önleyeceğiz“
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesinin önüne geçmek için hazırladıkları yasal düzenlemenin en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Eker'in İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde, AK Parti Siyaset Akademisi’ndeki açıklamalarına yer verildi. Bakan Eker, burada gençlere Türkiye’nin tarım politikalarını anlattı. İktidara geldiklerinde Türkiye’nin henüz bir tarım politikası olmadığını, ancak bunu kısa bir sürede oluşturduklarını kaydeden Bakan Eker, 200 uzman personelin 3 yıl çalışmasıyla da Türkiye’nin tarım havzaları modelini oluşturduklarını bildirdi. Bakan Eker, bu modelle, Türkiye’nin hangi bölgesinde, hangi üründen ne şekilde verim elde edilebileceğinin belirlendiğini söyledi. Bakan Eker, Türkiye’nin 24 milyon hektar tarım arazisine sahip olduğunu belirterek, "Asıl mesele, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesi sorunudur. Biz bu sorunu çözmek için yasal bir düzenleme üzerinde çalışıyoruz ve bu çalışmayı kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız." dedi. Türkiye’nin tarım politikalarını ve deneyimlerini gençlerle paylaşan Bakan Eker, katılımcıların sorularını da cevaplandırdı. Kurbanlıklarla ilgili bir soru üzerine Bakan Eker, bu yıl kurbanlık sorunu yaşanmadığını, Trakya bölgesini şap hastalığından ari bölge haline getirdikleri için sadece o bölge için bir miktar hayvan ithalatı yapıldığını söyledi.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,