Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur ilaç zehirlenmesi Gıda

Bu haber kez okundu.

Tarım Kredi Kooperatifi saman ithal edecek
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi, spekülatif hareketleri önleyip fiyatları regüle etmek amacıyla 10 bin top saman ithal etmek için harekete geçti.Bulgaristan ve Macaristan'dan ithal edilecek ilk parti saman Ocak ayının ilk haftasında piyasaya sürülecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Abdullah Kutlu, Ocak ayında Bulgaristan ve Macaristan'dan 10 bin saman ithal edilerek piyasaya sürüleceğini söyledi. Kutlu, saman fiyatlarında bu yıl spekülatif hareketlerin yaşandığına dikkat çekerek, saman piyasasına girme kararı aldıklarını belirtti. İlk etapta, 10 bin ton saman ithal etmek için Bulgaristan ve Macaristan'daki firmalar ile anlaşıldığını kaydeden Kutlu, İtalya ve Ukrayna'daki firmalar ile de görüşüldüğünü söyledi. Genel Müdür Kutlu açıklamasına şöyle devam etti:

"İthal edeceğimiz 10 bin ton samanı, Ocak Ayı başında 16 bölge birliğimize bağlı 659 Tarım Kredi Kooperatifi ile 186 hizmet bürosunda satışa sunacağız. Başta ortaklarımız olmak üzere hayvan üreticilerimizin saman ihtiyacını karşılayacağız. Amacımız saman fiyatları üzerinde oynanan oyunu bozmaktır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı